| Material | Stainless Steel |
| Type | Hood |
| Voltage/Frequency | 220V/50Hz |
| Max. Motor Power | 200W |
| Lamp Power | 1W x LED Light |
| Air Flow Capacity (Exhaust) | 1600m³/min |
| Noise Level | ≤68dbA |
| Dimension | (W) 895mm (D) 533mm (H) 693mm |
| Gross Weight | 36kg |
| Net Weight | 32kg |
| Type of Switch | Touch Control |
| Type of Filter | Honeycomb Filter |
© 2021 Bumhan Sanitary Wares Sdn Bhd. All Rights Reserved. Developed by Lagenz Success.