| Material | Tempered Glass |
| Type | Hood |
| Voltage/Frequency | 220~240V/50Hz |
| Max. Motor Power | 1200W |
| Lamp Power | 1 x 2W LED Lamps |
| Air Flow Capacity (Exhaust) | 1600m³/min |
| Noise Level | ≤56dbA |
| Dimension | (W) 900mm (D) 500mm (H) 880mm |
| Gross Weight | 33kg |
| Net Weight | 26kg |
| Type of Switch | Touch Control & Gesture Control |
| Type of Filter | Pyramid Cavity Filter |
© 2021 Bumhan Sanitary Wares Sdn Bhd. All Rights Reserved. Developed by Lagenz Success.