| Type | Gas Hob |
| Installation | Built-in & Desktop |
| Surface Material | Tempered Glass |
| Pressure | 2000PA |
| Zone Power | (L) 5.1kW (R) 5.1kW |
| Product Dimension | (W) 780mm (D) 450mm (H) 150mm |
| Build-in Dimension | (W) 650mm (L) 350mm |
| Pan Support Available | Cast Iron |
| Knob | Metal |
| Ignition | Automatic Ignition Switch |
| Burner System | 2 |
| Flame Failure Device (FFD) | Yes |
| Net Weight | 11.6kg |
| Gross Weight | 14.1kg |
© 2021 Bumhan Sanitary Wares Sdn Bhd. All Rights Reserved. Developed by Lagenz Success.